تبلیغات
دبیرستان

دبیرستان
قالب وبلاگ


...ز مثل شهید زین الدین ...
اینجا ایران است کسی میداند که که شهید مهدی زین الدین رتبه چهار کنکور را کسب کرده بود؟
آیا کسی میدانست؟؟؟
 

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=25342&p=483816

گذری بر زندگی٬ وصایا و خاطرات شهید والامقام

مهدی زین الدین

اوج ایمان

قلب مؤمن، سرشار از آرامش است و دلهره هرگز در آن راه ندارد. زمانی که دشواری ها فرامی رسند و انسان در برابر سختی ها قرار می گیرد، این قلب روشن شده به نور ایمان است که به آسودگی و آرامش فرا می خواند.

جنگ با تمام رعب و وحشتش، برای عده ای، تنها صحنه کوچکی از آزمایش خداوند بود تا مؤمنان را محک بزند. شهید زین الدین، نمونه برجسته ای از این گونه انسان هاست. دشمن با همه توان مندی های خویش، در برابر قدرت ایمان چنین مردانی به زانو درآمده بود. ازاین رو، زین الدین با خیالی آسوده وارد منطقه دشمن می شد. آنجا را شناسایی می کرد و اطلاعات را به دست می آورد. میدان های مین، کانال ها، سیستم های هشدار دهنده، سلاح های پیشرفته و سنگرهای مستحکم دشمن، هیچ کدام کوچک ترین تشویشی در او ایجاد نمی کرد. صلابت و آرامش او، همه را متعجب کرده بود.

..................................

مغز طراح عملیات

نبوغ و هوش فراوان، از ویژگی های افراد برجسته است. موفق ترین انسان ها، همواره کسانی نبوده اند که امکانات و موقعیت مناسب داشته اند. مردان بزرگ تاریخ، کسانی بوده اند که از کمترین امکانات، بیشترین بهره را برده اند.

جنگ تحمیلی با تمام دشواری ها و کمبود امکاناتی که داشت، استعدادهای فراوانی را شکوفا کرد. یکی از این استعدادها، سرلشکر شهید مهدی زین الدین است. از مهم ترین ویژگی های او، ابتکار عمل و تیزهوشی بود. هرگاه زین الدین به طرح ریزی عملیات در میان فرماندهان می پرداخت، همه را انگشت به دهان می گذاشت. کار دقیق اطلاعاتی، سرعت فهم تاکتیک و تکنیک های نظامی و به کارگیری هوشمندانه آنها در هدایت نیروها، او را به مغز طراح عملیات مشهور کرده بود.

گوسفند قربانی

چند وقتی می شد که مهدی نیامده بود مرخصی. دلمان برایش خیلی تنگ شده بود. وقتی برگشت، گوسفندی خریدیم و برایش قربانی کردیم. خیلی ناراحت شد و به من گفت: حالا می فهمم با اینکه این همه از خدا می خواهم شهید شوم، چرا شهید نمی شوم، تقصیر شماست! شما نذر می کنید که من سالم برگردم؟ گفتم: نه عزیزم! ما بارها تو را تقدیم خدا کرده ایم. وقتی خداحافظی می کنی، برای بدرقه هم دنبالت نمی آییم. می دانیم که تو نزد ما امانت هستی. ما نذر نکرده ایم که تو سالم بمانی. این گوسفند را هم به شکرانه دیدنت قربانی کرده ایم. اینها را که شنید، خوشحال شد و لبخند زد.

خطابه مادر

مکتبی که مردانش راه امام حسین علیه السلام را ادامه می دهند و زنانش حماسه های حضرت زینب علیهاالسلام را تکرار می کنند، طعم شکست را نخواهد چشید. حضرت زینب علیهاالسلام به زنان آموخت تا پیام رسانان حماسه خون باشند. هیچ ملتی در تمامی تاریخ، چنین پیوندی با مرگ نداشته است؛ ملتی که مرگ را خود برمی گزیند.

لحظه ای که پیکر شهید مهدی زین الدین به همراه برادرش، مجید روی دستان مردم تشییع می شد، صدای آتشین مادر، خطابه ای سر داد تا نشان دهد مادران و زنان این سرزمین، راه حضرت زینب علیهاالسلام را برای خود برگزیده اند: «خوف، شما را نگیرد. هرگز محزون نشوید. حرکت کنید؛ حرکتی حسینی. حماسه سرایی کنید. هدف مقدس را دنبال کنید. ... من آرزو می کنم کاش به تعداد رگ های بدنم پسر داشتم و در راه اسلام می دادم و با خون آنها، درخت اسلام را آبیاری می کردم».

 

http://www.hawzah.net/fa/MagArt.html?MagazineID=0&MagazineNumberID=4957&MagazineArticleID=42587

 


[ سه شنبه 5 مهر 1390 ] [ 06:35 ب.ظ ] [ ن غ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب