تبلیغات
دبیرستان

دبیرستان
قالب وبلاگ

معلم قرآن در قیامت

 

 اما ثواب این كار تعلیم و تعلّم قرآن چه مقدار است ؟ شما روایات را اگر ببینید ، شگفت زده مى‏شوید . اگر كسى ایمانش ضعیف باشد ، ممكن است روایات را قبول نكند . مى‏گوید : مگر مى‏شود براى نیم ساعت كه پدرى فرزندش را بنشاند و با مهر و محبت قرآن را به آنها یاد دهد و براى كار خیر آنها را تشویق كند ثواب شهادت در راه خدا را داشته باشد ؟

 یا خداوند متعال در قیامت تاجى بر سر معلم قرآن مى‏گذارد كه در میان اولین و آخرین مى‏درخشد و به او مى‏گویند : هر آیه‏اى كه براى ما بخوانى ، ما درجه‏اى تو را بالاتر مى‏بریم : » اقرأ و ارق « خدا كریم است . كریمى است كه خزانه‏اش پایان نمى‏پذیرد .

 اگر پیغمبر اكرم و ائمه طاهرین علیهم السلام بگویند كه براى معلم و متعلم قرآن این قدر بهره قیامتى قرار داده‏ایم ، آیا این چیزى نیست كه كسى باور نكند ؟ اگر كسى خدا را بشناسد ، پاداش‏هاى وجود مقدس او را باور مى‏كند .

 امیرالمؤمنین على علیه السلام مى‏فرماید :

 در زمان پیامبر صلى الله علیه وآله گاهى لازم بود كه در مدینه ، شب هنگام از خانه بیرون بروم و مسیرى را طى كنم . از كوچه‏هاى شهر مدینه كه رد مى‏شدم ، از درون خانه‏ها صداى قرآن و گریه مى‏آمد .

 شما ممكن است بپرسید : این افراد به این خوبى ، بعد از رحلت پیامبر اسلام صلى الله علیه وآله كجا بودند ؟ و چرا امیرالمؤمنین علیه السلام تنها ماندند ؟

 امام صادق علیه السلام مى‏فرماید : بعد از رحلت پیامبر اسلام صلى الله علیه وآله یاران واقعى امیرالمؤمنین على علیه السلام دوازده نفر بیشتر نبودند . بقیه به دنبال پول و دنیا و مقام رفتند و با حكومتى كه خودشان برپا كردند ، راه خود را از دین خدا جدا كردند . خیلى از این افراد نیز در جنگ‏هاى مختلف به فیض عظیم شهادت نائل شدند و نبودند كه حضرت على و فاطمه زهرا علیهما السلام را یارى دهند .

 این آگاهان و عاشقان به قرآن اگر زنده بودند ، براى على و براى ما نیز اوضاع این گونه نمى‏شد . جاى اهل قرآن خالى شد . مگر این كه دوباره و به سرعت ، اهل قرآن ، آگاه به قرآن و مؤمن خالص بسازیم . نه تنها آن زمان نبودند ، بلكه اكنون نیز نیستند ، آن زمان دوازده نفر بودند ، فكر مى‏كنید در زمان ما چند نفر باشند ؟ اگر زیاد بودند كه امام زمان علیه السلام ظهور مى‏كردند . چون حضرت در اوایل ظهور نیرویى لازم دارند كه تمام ظاهر و باطن آنها بى‏انحراف باشد كه وقتى ایشان مى‏آیند ، یارانش توقعى به جز پیاده كردن دین خدا در عالم نداشته باشند .

 اگر حضرت به برترین آنها بگوید : تو بیا خادم مسجد كوفه شو و مسجد را براى نمازگزاران تمیز كن :

  » أَن طَهِّرَا بَیْتِىَ لِلطَّآئِفِینَ وَ الْعَكِفِینَ وَ الرُّكَّعِ السُّجُودِ «

  به حضرت نه نگوید .

http://www.erfan.ir//article/article.php?id=54508

 

http://www.askdin.com/thread3646-291.html#post213339

 

 


[ پنجشنبه 27 مهر 1391 ] [ 09:07 ب.ظ ] [ ن غ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب